Spis urządzeń warsztatowych marki Holzstar

urządzenia holzstar

Małe warsztaty czy też niewielkie zakłady pracy zajmujące się obróbką drewna, proces tworzenia mebli bądź elementów konstrukcyjnych uzależnia w dużej mierze od posiadanych urządzeń. Przy użyciu jakich maszyn zostały wykonane produkty, świadczy o ich jakości oraz solidności. Aby osiągnąć miano profesjonalny w danym fachu, należy zlecenia wykonywać przy użyciu profesjonalnych maszyn.

Wiele urządzeń pozwala na całkowitą automatyzację pracy, co znacznie odciąży od ręcznej produkcji. Zważywszy, że bardziej skomplikowanych konstrukcji nie jesteśmy w stanie wykonać bez odpowiedniego sprzętu, warto rozejrzeć się czego może brakować w naszym warsztacie. W części pierwszej artykułu przyjrzymy się urządzeniom marki Holzstar.

Urządzenia marki Holzstar

  • Pilarki formatowe – są one świetnym rozwiązaniem zarówno dla małych rzemieślników, jak i dużych zakładów produkcyjnych. Przeznaczone do cięcia różnego rodzaju materiałów. Idealnie sprawdzą się przy obróbce płyt drewnopodobnych oraz zwykłego drewna litego. Znacznie usprawniają prace, zapewniając wysoką precyzję.
  • Frezarki dolnowrzecionowe – należą do grupy maszyn skrawających, które sprawdzają się we wszelkich procesach wyrównujących, profilujących bądź czopujących. Pozwalają na produkcję elementów idealnie dopasowanych do wymagań klienta.
  • Strugarki do drewna – do tej grupy zalicza się wyrównarko-grubiarki, które są bardzo przydatnym urządzeniem przy wykonywaniu prac ciesielskich. Służy do wyrównywania oraz strugania zgrubnie. Dzięki niej jesteśmy w stanie obrabiać nawet najtwardsze gatunki drewna.
  • Szlifierki – szeroki wybór szlifierek różnego rodzaju, które pozwalają na wyrównywanie oraz wygładzanie powierzchni. Odbywa się to poprzez usunięcie wierzchniej warstwy materiału.
  • Tokarki – są idealnym uzupełnieniem zestawu maszyn każdego warsztatu. Służą do toczenia materiałów, czyli zbieraniu wierzchniej warstwy obracającego się materiału za pomocą noża.
  • Urządzenia uzupełniające – do tej kategorii wpisują się maszyny takie jak wyrzynarka, ostrzarka, piła – ukośnica – kapówka oraz wieloczynnościowa maszyna stolarska.

Akcesoria i bezpieczeństwo w miejscu pracy

Niezwykle ważnym aspektem w zakładach pracy trudniących się obróbką drewna jest zadbanie o bezpieczeństwo i higienę w miejscu pracy. Z pomocą przychodzą specjalne urządzenia marki Holzstar, które znacznie usprawniają pracę oraz dbają o czystość przyczyniając się do zwiększonego bezpieczeństwa (o tym aspekcie pisaliśmy już na naszym blogu tutaj). Mowa tutaj o urządzeniach odciągowych, które skutecznie pozbywają się wiórów, za pomocą specjalnych systemów odprowadzających. Wyposażone zostały również w kółka, dzięki czemu można jest łatwo i szybko przemieścić.

Przeczytaj poprzedni wpiso rodzajach i zastosowaniach frezarek

Bardzo przydatne mogą okazać się również różnego rodzaju akcesoria warsztatowe. Należą do nich przede wszystkim stoły pomocnicze i rolkowe, które mogą znacznie ułatwić pracę. Znajdą się tu także akcesoria do odciągów czy też stojaki, podpórki.