Jak przygotować tartak do sezonu grzewczego?

piła do drewna

Sezon grzewczy to napięty czas dla przedsiębiorstw zajmujących się produkcją i dostawą drewna na opał. Lokalne tartaki przezywają prawdziwe oblężenie, dlatego zanim klienci zaczną robić masowe zamówienia warto zadbać o odpowiednie przygotowanie firmy pod względem efektywności. W dzisiejszych czasach praca w tartaku bez zautomatyzowanych maszyn nie byłabym możliwa. Na każdym etapie wykorzystywany jest ich potencjał, dzięki czemu obróbka drewna nie jest tak czasochłonna, jak kiedyś.

I. Zakup odpowiedniego sprzętu

Inwestycja w sprzęt nie powinna opierać się na wyborze najtańszych urządzeń, ponieważ w praktyce im wyższa półka tym większe możliwości. Punktem wyjścia powinna być zatem moc oraz możliwości, które oferuje sprzęt. Nieocenionym elementem wyposażenia standardowego tartaku są:

Finalnie wyposażenie zależy od specyfikacji przedsiębiorstwa, które nie musi ograniczać się w dostawie włącznie drewna do opału. Wiele tartaków zajmuje się również dostarczaniem konstrukcji wykonanych z surowca naturalnego czy budowy elementów wyposażenia ogrodów.

Jaki sprzęt wybrać do tartaku?

II. Konserwacja sprzętu

Przed wymagającym sezonem nie można zapomnieć o przeglądzie sprzętu i weryfikacji ewentualnych błędów. Fachowiec sprawdzając każdy element wyposażenia tartaku przywróci jakość i satysfakcjonujące parametry, co z pewnością będzie miało realny wpływ na efektywność pracy. Niewłaściwie przygotowana maszyna i zanieczyszczenia pojawiające się w procesie produkcji prowadzą do wielu poważnych uszkodzeń, które mogą skończyć się stratami materialnymi dla przedsiębiorstwa.

III. Serwis i części zamienne

Nawet regularna konserwacja może skończyć się awarią, dlatego warto w zapasie mieć kontakt ze specjalistami, którzy pomogą w opresji. Awaria sprzętu do obróbki drewna nie musi ograniczać się wyłącznie do zakupu nowych maszyn. Ponowna inwestycja generuje zbyt wysokie koszty i z pewnością nie jest opłacalna dla firmy. Zakup sprawdzonych rozwiązań od znanych i cenionych w branży drzewnej przedsiębiorców to najlepsza inwestycja w chwili eksploatacji i w czasie awarii. Wówczas bez problemu dostaniesz oryginalne części lub elementy zamienne, dzięki którym przywrócić jakość maszyn.