Jaki sprzęt wybrać do tartaku?

sprzęt do tartaku

Tartak to biznes potrzebny i konieczny, ale nie każdy jest w stanie osiągnąć sukces. Popularność tartaków wzrosła w latach 90., kiedy maszyny stały się dostępne, a proces miał szanse na automatyzacje, by skupiać się na ilości i zysku bez straty poświęconego czasu. Tartak dziś nie skupia się już tylko na dostarczeniu tarcicy, ale i dostarczaniu usług związanych z obróbką i cięciem drewna. By sprostać wymaganiom klienta i zyskać mian profesjonalisty w swojej branży należy zadbać o wydajne i niezawodne maszyny.

Od czego zacząć?

Automatyzacja jest odpowiedzią na rozterki związane z dostarczeniem maksymalnej ilości produktów i minimalizacji poświęconego czasu. Jednakże nie każda maszyna będzie dedykowana do konkretnych działań. Dobór powinien skupiać się na tym, co proponujesz i z jakich materiałów korzystasz. Jeśli skupiasz swoje cele biznesowe na standardowej ofercie, to konieczna będzie inwestycja w specjalnie dedykowaną maszynę zwaną tartakiem. Konstrukcja ma na celu ułatwić podawanie i dalsze etapy obróbki mechanicznej surowca.

Czego klienci szukają w tartaku?

W tartaku najczęściej oferowana jest możliwość zakupu tarcicy obrzynanej i nieobrzynanej, czyli drewna pociętego na prostokąty lub kwadraty (deski, belki, listwy) uzyskanego przez rozpiłowanie drewna okrągłego na tartakach. Różnica między nimi polega głównie na finalnym wyglądzie surowca i oczywiście ceny. Tarcica nieobrzynana, mimo iż wymaga dodatkowej obróbki pozwala na stworzenie gładkiej i nieoszlifowanej deski.

Twój biznes nie musi Cię w żaden sposób ograniczać, wręcz przeciwnie! Drewno to surowiec, z którego wykonasz mnóstwo przedmiotów. Tak naprawdę w tej sytuacji ogranicza Cię pomysłowość i odpowiednie przygotowanie techniczne. Możesz wykorzystać potencjał produkcyjny ogrodzeń, domków letniskowych, popularnych palet, mebli do domu i ogrodu, bud do psa, balustrad, pergoli i wiele innych elementów zabudowy, które wykonywane są w całości lub częściowo z drewna.

Jak zautomatyzować prace w tartaku?

Hit z naszej ofertyjedna uniwersalna maszyna stolarska!

Tartak to miejsce, w którym optymalizacja i automatyzacja działań są niezwykle istotne dla właściwego rozwoju przedsiębiorstwa. Pomocne są wszelkiego rodzaju sprzęty z możliwością zaprogramowania komputerowego. Pozwala to na sterowanie między innymi pił, ustawienia tartaku i innych maszyn służących do obróbki drewna. W niektórych pracach istotna jest precyzja, a w innych działaniach najważniejszym czynnikiem jest minimalizacja strat surowca. W obu przypadkach programowanie komputerowe będzie najlepszym rozwiązaniem do kontrolowania procesu produkcji.

Na co zwrócić wagę podczas doboru sprzętu do tartaku?

Wybierając sprzęt do wyposażenia tartaku, przede wszystkim punktem wyjścia jest zaawansowanie prac. Najbardziej popularną maszyną jest tartak taśmowy, który łączy tradycyjny sposób obróbki i nowoczesnymi możliwościami. Ich hydraulika i precyzja gwarantuje uzyskanie wysokiej jakości tarcicy. Nie bez znaczenia pozostają również maszyny stolarskie i obrabiarki. Różnią się od tych wybieranych do domowych warsztatów wydajnością i stabilnością. Dodatkowym atutem jest inwestycja w sprzęty do tartaku, jak i innego przedsiębiorstwa zajmującego się obróbką drewna, które mają łatwo dostępne części zamienne.