Jaką okleiniarkę wybrać?

okleiniarka

Wybierając urządzenia do profesjonalnego warsztatu, dokonujemy analizy parametrów i wybieramy sprzęty, które cechuje największa funkcjonalność oraz zaawansowanie technologiczne. W przypadku sprzętu elektronicznego im większa precyzja tym większa wydajność, a w konsekwencji energooszczędność. Czym się kierować w wyborze sprzętu do obróbki drewna dla majsterkowiczów, których produkcja nie jest masowa? Czy warto zdecydować się na profesjonalne narzędzia? Jaką okleiniarkę wybrać do firmy?

Z pewnością każdy specjalista, niezależnie od charakteru pracy, którą wykonuje, chce być najlepszy. Tylko profesjonalna okleiniarka zapewni precyzję i wydajność. To jedne z najczęściej stosowanych narzędzi podczas obróbki drewna, jak i innych materiałów. Okleiniarka krawędzi mebli pozwala zachować estetykę i gładką powierzchnię. Użycie właściwej okleiniarki to sposób na oszczędność, ponieważ tylko urządzenie, które cechuje się zwiększona precyzją, ma możliwość zmniejszenia ilości drewna, które byłoby konieczne do usunięcia podczas źle nałożonej okleiny. Niezależnie czy jest to warsztat w domu, mały zakład stolarski, czy duża firma o wysokim nakładzie, każdemu zależy na tym, by wykonywać swoją pracę na jak najwyższym poziomie.

Okleiniarka automatyczna czy ręczna?

W zależności od rodzaju wykonywanych obowiązków i ilości drewna poddawanego obróbce okleiniarki różnią się typem pracy oraz właściwościami. Na rynku wyróżniamy urządzenia automatyczne i ręczne. Manualne oklejanie mimo precyzji jest czasochłonne. Sprzęt wymaga opieki i kontroli. Nie jest w stanie samodzielnie zadbać o oklejaną powierzchnie, tak więc wykonując obowiązki, nie jestem w stanie zrobić nic innego. Urządzenie zautomatyzowane to sposób na zwiększenie produkcji. Poprzez zaawansowane parametry pracownik jest w stanie wykonać więcej obowiązków w krótszym czasie.

Wybór okleinarki – na co zwrócić uwagę?

Okleiniarka powinna być dopasowana do wydajności produkcyjnej. Zarówno instalacja, obsługa, jak i uzupełnienie zapasu kleju nie powinno stanowić problemu i zajmować tylko ułamek sekundy. Najlepsze możliwości daje pojemny zbiornik na klej z możliwością równomiernego rozprowadzenia. Szybki moment rozgrzania to gwarancja dobrej izolacji termicznej, a wygodny sposób regulacji temperatury i posuwu to sposób na precyzyjną i wydajną obróbkę drewna. Okleiniarki wyposażone w zestaw przyssawek i stół roboczy pozwolą na wykonywanie obowiązków z dbałością o każdy detal. Ciekawą opcją jest możliwość prazy bezprzewodowej do okleinowania krzywoliniowych oraz prostych elementów.

Urządzenie można wykorzystać w każdej sytuacji. Intuicyjny panel sterowania ustawi wszystkie pożądane parametry. Profesjonalna okleiniarka automatyczna to najlepszy sposób na podniesienie wydajności i ekonomiczności w małych i dużym zakładzie stolarskim. Precyzyjnie dostosowanie urządzenia do grubości i szerokości materiałów, dzięki elektronicznemu systemu automatycznego podawania z kontrolą manualną.

Przeczytaj poprzedni artykuł na blogu – https://www.stuermer-maszyny.pl/jak-przedluzyc-zywotnosc-pily-tasmowej/.