Jak wybrać obrabiarki wieloczynnościowe do drewna?

obrabiarka wieloczynnościowa

Podczas zakupu wielofunkcyjnego urządzenia do użytku profesjonalnego presja dobrze zrealizowanej inwestycji wzrasta. Jedno urządzenie ma zastąpić kilka, dlatego tak ważne jest, by zakup okazał się satysfakcjonujący. Czy obrabiarki wieloczynnościowe są tak samo dobra jak inwestycja w pojedynczy zakup pilarki, frezarki, i wyrówniarko-grubiarki? Wa artykule przedstawimy zalety rozwiązania oraz polecimy kilka maszyn, które zachwycają jakością i efektywnością.

Praca w drewnie wymaga złożonych procesów, które prowadzą do właściwie obrobionej powierzchni. Przygotowanie surowca, jego szlifowanie, formowanie, wyrównanie etc to skomplikowane etapy, które wymagają doboru specjalistycznych maszyn. Jeśli przedsiębiorstwo zajmuje się masową obróbką, to niestety zakup amatorskich maszyn nie będzie wystarczającą inwestycją. Z kolei każda z maszyn może zajmować zbyt wiele miejsca.

Dlaczego warto wybrać obrabiarki wieloczynnościowe?

A. Zaletą obrabiarek wieloczynnościowy jest oszczędność miejsca. Inwestycja w niemalże wszechstronną maszynę pozwoli uporać się z poszczególnymi etapami pracy w obrębie jednego stanowiska. Kupując osobne sprzęty należy liczyć się z poszerzeniem powierzchni roboczej, tak by standardy pracy nie wpływały na pogorszenie osiągniętych rezultatów.

B. Oszczędność miejsca pokrywa się również z oszczędnością środków. Kupując jedną maszynę o kilku parametrach jesteśmy w stanie zoptymalizować koszty do względnego minimum nie tracąc przy tym na jakości i wydajności.

Obrabiarki wieloczynnościowe do drewna HOLZKRAFT

Marka HOLZKRAFT od lat dostarcza wysokiej jakości produkty, których parametry techniczne przekładają się na jakość wykonania. Poniżej przedstawione sprzęty łączą w sobie niesamowite możliwości oraz doskonałe efekty w obróbce drewna na etapie strugania, piłowania, wyrównywania i frezowania.

  • Obrabiarka wieloczynnościowa C26 genius TERSA – wyposażona w silnik o optymalnej mocy 1,84 kW, wał TERSA i wózek aluminiowy, to tylko niewiele z udogodnień, które oferuje producent.
  • Obrabiarka wieloczynnościowa CU 410 elite s 32 Tersa -ze stołem żeliwnym bocznym z suportem oraz przechylnymi agregatami. Silnik o dużej mocy 5,0 kW.
  • Obrabiarka wieloczynnościowa CU 300 classic F 23 N Tersa – atutem sprzętu jest wyposażenie w wózek jezdny, stół boczny oraz przechylny agregat pilarki. Dodatkowo można wyposażyć obrabiarkę w wyjątkowy wał spiralny XYLENT.

Sprawdź także: Co to jest frezarka dolnowrzecionowa?