Holzkraft

 • Pilarki tarczowe

  Pilarki tarczowe (19)

  Posiadamy wiele różnych konfiguracji pilarek tarczowych. Począwszy od pilarek budowlanych przystosowanych do pracy w ekstremalnych warunkach budowy po precyzyjne maszyny do pełnego rozkroju płyt drewnopochodnych. Szeroki wybór pozwala na idealne dobranie pilarki do potrzeb klienta. Istnieje także możliwość konfiguracji obrabiarki "od zera" na wyłączne zamówienie klienta.
 • Okleiniarki

  Okleiniarki (18)

  W naszej ofercie znajdują się okleiniarki do elementów prosto i krzywoliniowych. Szeroką gamę produktów uzupełniają akcesoria i narzędzia wykorzystywane przy stosowaniu ręcznych okleiniarek takie jak: frezarki do obrzeży, gilotyny czy elementy mocujące.

  Okleiniarki - zalety

  1. Gwarantuje pełną obróbkę w najmniejszej klasie
  2. Bezpośrednie oraz równomierne nakładanie kleju
  3. Umożliwia dowolnie wyposażyć urządzenie wykańczające
  4. Duże oszczędności na obrzeżu
  Okleiniarki są niezastąpionymi maszynami np. w warsztatach stolarskich i fabrykach mebli.  Nasze urządzenia umożliwiają  pracę z różnymi materiałami -  naturalnymi oraz z tworzywami sztucznymi. Dobre okleiniarki Optimum zapewniają precyzyjne, a także wydajne działanie przez wiele godzin.  W naszym asortymencie znajdą Państwo maszyny adekwatne do wszelkiego rodzaju wymagań.

  Okleiniarki - rodzaje

  Posiadamy okleiniarki w 3 typach. Wszystkie modele wyposażone są w automatyczny posuw, frezowanie naddatku oraz obcinanie obrzeża. Podstawowa okleiniarka - ME20 to idealne rozwiązanie na początek. Dla bardziej wymagających klientów sugerujemy dwa inne rozwiązania. Model ME25S - rozbudowany o agregat cykliny promieniowej oraz polerski. Jednakże największe możliwości daje konfiguracja modelu ME35. Oferujemy wiele rozwiązań rozbudowy. Od wstępnego frezowania krawędzi płyty, poprzez wymienny zbiornik klejowy, przygotowanie maszyny do klejów PUR, wybór agregatów cyklinujących czy polerskich aż po agregat rowkujący. Wszystkie okleiniarki cechuje solidna i mocna konstrukcja, intuicyjne sterowanie i najważniejsze - precyzyjna i niezawodna.
 • Wiertarki

  Wiertarki (7)

  Wiertarka wielowrzecionowa to idealne uzupełnienie każdego stolarza. Niezastąpiona przy produkcji mebli skrzyniowych. Pozwala na poprawę jakości oferowanych produktów oraz efektywności pracy. Wiertarko-dłutarki dają możliwość wykonywania pojedynczych otworów oraz serii. Możliwe jest również wykonywanie gniazd do czopów okrągłych.  Maszyna bardzo dobrze sprawdzi się w każdym zakładzie specjalizującym się stolarką budowlaną.
 • Frezarki

  Frezarki (9)

  W naszej ofercie znajdą Państwo kilkadziesiąt gotowych kompozycji frezarek dolnowrzecionowych. W wyposażeniu z wózkami jezdnymi lub pełnymi blatami żeliwnymi. Z uchylnymi wrzecionami (regulacja ręczna lub elektryczna), stołami bocznymi czy stolikami przedłużającymi blaty robocze. Na życzenie klienta możemy zbudować obrabiarkę wg. własnej unikatowej kompozycji. W ofercie szeroki wybór parametrów i funkcji. Moce silników, rodzaje osłon, wymienne wrzeciona i wiele innych.
 • Strugarki do drewna

  Strugarki do drewna (16)

  Strugarki do drewna dopasowane do indywidualnych potrzeb

  Cenimy sobie profesjonalizm i zadowolenie klienta, dlatego w naszym asortymencie proponujemy tylko praktyczne, funkcjonalne, a jednocześnie niezawodne strugarki do drewna. To świetne urządzenia, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Starannie wykonany, wysokiej jakości sprzęt, z powodzeniem sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych. Solidna i stabilna konstrukcja, precyzyjnie wykonane stoły robocze, najlepsze komponenty użyte do produkcji oraz dbałość o detale to wyznaczniki dla wysokiej jakości strugarki do drewna. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferujemy produkty bardzo dobrej marki, znane i cenione na rynku branży drzewnej. Strugarka do drewna, wyrówniarka oraz grubiarka do drewna to podstawowe maszyny w każdym zakładzie stolarskim zajmującym się obróbką drewna. W zależności od Państwa potrzeb proponujemy modele o szerokości roboczej od 300 mm do 520 mm.

  Strugarka i grubiarka do drewna - zastosowanie

  Dla hobbystów lub użytkowników korzystających sporadycznie strugarka do drewna serii Genius lub Classic będzie optymalna. Dla średnich i większych firm sugerujemy strugarki do drewna z serii „Elite S”. Dajemy Państwu możliwość wyboru spośród 3 rodzajów wałów skrawających. Klasyczny – z tradycyjnymi nożami skrawającymi. Wał TERSA – z nożami samonastawnymi. Szczególnie polecacana jest grubiarka do drewna do pracy w gatunkach iglastych z uwagi na brak śrub regulacyjnych. Wał XYLENT ze spiralnym ułożeniem noży. Niezależnie od potrzeb z pewnością każdy znajdzie sprzęt spełniający wymagania, ponieważ dbamy o różnorodność oferty. Nasz zespół pozostaje do dyspozycji w kwestii profesjonalnego doradztwa. Wiemy, że tylko właściwie dobrane strugarki do drewna prowadzą do efektywnej, jakościowej, komfortowej i pełnej przyjemności pracy w zakresie obróbki każdego rodzaju drewna.
 • Pilarko-frezarki

  Pilarko-frezarki (7)

  Pilarko-frezarki są idealnym rozwiązaniem dla użytkowników dysponującymi małymi powierzchniami warsztatów. Poza tym to bardzo dobra kompozycja dla osób, które poszukują frezarki dolnowrzecionowej z niekonwencjonalnym stołem roboczym (wózek jezdny o długości 3200 mm). Dużą zaletą urządzeń jest możliwość bardzo szybkiego przezbrajania. Przestawienie maszyny z pilarki na frezarkę zajmuje kilkadziesiąt sekund i vice versa. Należy pamiętać, że pilarko - frezarka to 2 pełnowartościowe urządzenia w ekonomicznym wydaniu.
 • Obrabiarki wieloczynnościowe

  Obrabiarki wieloczynnościowe (12)

  Obrabiarki wieloczynnościowe o zaawansowanych parametrach

  Obrabiarki wieloczynnościowe to wielofunkcyjne urządzenie, które sprosta oczekiwaniom wymagających profesjonalistów, jak i amatorów, dla których liczy się prosta obsługa i funkcjonalność. Znane są również jako maszyny stolarskie wieloczynnościowe kombi lub kombinowane, co bezpośrednio wynika z ich 4 lub 5-funkcyjności. Maszyna kombi posiada funkcje: pilarki, frezarki, wyrówniarki, grubiarki i wiertarko-dłutarki. Ostatnia funkcja jest rozwiązaniem opcjonalnym na indywidualne zamówienie klienta. Seria Genius to najlepsze rozwiązanie dla hobbystów i rzemieślników przeznaczona dla mniej wymagających prac. Seria Classic, Elite oraz Elite S to maszyny, które znajdą zastosowanie praktycznie w każdym zakładzie stolarskim. Obrabiarki wieloczynnościowe znakomicie nadają się jako uzupełnienie produkcji lub do działów utrzymania ruchu, konserwatorskich czy wszelkiego typu wzorcowni. Szczególnie polecane do rzemiosła – tam gdzie do dyspozycji mamy ograniczoną powierzchnię.

  Maszyny wieloczynnościowe - zalety

  Są uniwersalne i ergonomiczne. A ich przezbrajanie zajmuje od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund. Warto także wspomnieć o czynniku ekonomicznym. To przecież 5 maszyn w cenie. Maszyny stolarskie wieloczynnościowe zapewniają wydajne, efektywne i sprawne działanie. Maszyny stolarskie wieloczynnościowe są konieczne do skutecznej pracy zakładów stolarskich. Pozwalają na skuteczną obróbkę materiałów drewnianych. To uniwersalny sprzęt, który można wykorzystać do wielu prac, a do tego zajmują mało miejsca. Maszyny polecamy firmom, którym zależy na oszczędności miejsca.
 • Szlifierki

  Szlifierki (22)

  Szlifowanie - to jeden z końcowych etapów każdego procesu technologicznego obróbki drewna. A w niektórych przypadkach końcowy. Dla uzyskania najlepszej jakości obrabianych powierzchni płaskich oraz krawędzi proponujemy wybór naszych szlifierek. Szlifierki szeroko taśmowe lub taśmowe z długim pasem w celu obróbki dużych płaszczyzn. Szlifierki do krawędzi do obróbki prosto lub krzywoliniowej wąskich płaszczyzn.
 • Pilarki taśmowe

  Pilarki taśmowe (9)

  Oferujemy wysokiej klasy pilarki taśmowe w szerokim zakresie średnic kół - od 250 mm do 800 mm. Na specjalne życzenie możemy Państwu zaoferować  pilarki taśmowe rozdzielcze z agregatami posuwu. Bardzo duża i zróżnicowana gama produktów pozwoli nam zawsze  znaleźć indywidualne rozwiązanie do każdego klienta.
 • Urządzenia posuwowe

  Urządzenia posuwowe (10)

  Urządzenia posuwowe znajdują zastosowanie głównie przy frezarkach dolnowrzecionowych. Zdecydowanie poprawiają wydajność a także bezpieczeństwo pracy. Posiadamy w ofercie posuwy 3 i 4 rolkowe ze stopniową lub płynną regulacją prędkości posuwu. Średnica i szerokość rolek uzależniona jest od wielkości urządzenia. Uniwersalne urządzenia posuwowe posiadają standardowe rozstawy śrub mocujących. Pasują do większości frezarek obecnych na rynku.
 • Urządzenia odciągowe

  Urządzenia odciągowe (6)

  Aby zapewnić poprawną pracę maszyn do obróbki drewna oraz dla redukcji poziomu pyłu w warsztacie niezbędny jest odpowiedni odciąg wiórów. Posiadamy w ofercie zróżnicowane urządzenia odciągowe  pod względem wydajności, hałasu oraz klasy zapylenia. W zależności od specyfiki obróbki dobierzemy dla Państwa odpowiednie urządzenie odciągowe. W przypadku chęci podłączenia kilku maszyn doradzimy, który odciąg zastosować. Posiadamy w ofercie również węże odciągowe, rury metalowe czy zasuwy. To wszystko umożliwia nam  kompleksową obsługę i pełne zadowoleni klienta.
 • Akcesoria do odciągów

  Akcesoria do odciągów (10)

 • Łuparki oraz piły do drewna opałowego

  Łuparki oraz piły do drewna opałowego (4)

 • Urządzenia uzupełniające.

  Urządzenia uzupełniające. (6)

  W poniższej kategorii znajdują się urządzenia uzupełniające dla każdego zakłady stolarskiego. Pilarki , stoły robocze wyrzynarka włosowa to kilka urządzeń z szerokiej gamy firmy Stürmer Maszyny. Zachęcamy do zapoznania się z tym działem produktów.  
 • Wyposażenie warsztatów

  Wyposażenie warsztatów (12)

  Dział "Wyposażenie warsztatów" to atrakcyjne akcesoria, którymi zainteresuje się każdy stolarz lub hobbysta. Strugnice, ciekawe i użyteczne akcesoria, elementy poprawiające bezpieczeństwo pracy. W tym dziale znajdują się również narzędzia skrawający jak piły tarczowe, piły taśmowe i inne.