Tokarka CNC – profesjonalna obróbka

tokarka cnc

Wszelkie obszary produkcji w światowej gospodarce rynkowej zmierzają do osiągnięcia doskonałych produktów w coraz krótszym czasie. W branży obróbki metalu firmom zależy na dokładności wymiarowo-kształtowej oraz wysokiej jakości efektów. Do maszyn, które są filarami nowoczesnych systemów produkcyjnych, należy tokarka CNC, której synonimem jest profesjonalna obróbka.

We wcześniejszym artykule na naszym blogu – https://www.stuermer-maszyny.pl/czy-warto-zainwestowac-w-tokarki/ – przedstawiliśmy podstawowe informacje na temat tokarek oraz ich rodzajów. Dziś skupimy się na coraz popularniejszych tokarkach CNC.

Tokarki CNC pozwalają na wykonanie przedmiotów o złożonych i precyzyjnych formach. Obróbka metalu za pomocą tych urządzeń umożliwia skrawanie przedmiotów mających skomplikowane kształty (bryły, kule, wałki) z niezwykłą dokładnością oraz powtarzalnością. Komputerowe sterowanie CNC powala na bardzo swobodną i wydajną pracę, intuicyjną obsługę oraz przyjazne nastawianie maszyn.

Drobiazgowość obróbki wybranego materiału w wykonaniu tokarek CNC spełni oczekiwania każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta.

Działanie i zastosowanie tokarek CNC

Tokarki obrabiają różnorakie rodzaje materiałów, np.: metal i materiały metalopodobne. Tak szerokie wykorzystanie urządzeń jest możliwe dzięki obracającej się głowicy rewolwerowej oraz narzędziom skrawającym. To znacznie przyspiesza pracę i sprawia, że jest bardziej precyzyjna. Tokarki wykonują ruchy: obrotowe i prostolinijne, dlatego mają uniwersalne zastosowanie – mogą również frezować oraz wiercić.
Wyposażone w sterowanie cyfrowe tokarki CNC idealnie nadają się do obróbki metali, dzieci czemu wykorzystywane są do obróbki wielkoseryjnej w wielu przedsiębiorstwach: w hutach, zakładach produkcyjnych, przemysłowych oraz w narzędziowniach, tworząc przyjazne środowisko pracy.

Zalety nowoczesnych tokarek CNC

Nieocenioną zaletą tokarek CNC jest ich szerokie zastosowanie w wielu branżach produkcyjnych. Automatyzacja trybu pracy, dzięki komputerowemu sterowaniu, nowoczesnej technologi oraz częściom sprzyja bardziej produktywnej i bezpiecznej pracy w firmie. Bardzo duża moc oraz precyzja umożliwiają obróbkę praktycznie każdego tworzywa w szybkim czasie bez uszczerbku na dokładności. Dodatkowo odpowiednio zaprogramowane maszyny usuwają wióry i inne resztki, powodując, że miejsce pracy jest czyste i estetyczne.

Tokarki CNC OPTIMUM sterowane numerycznie idealnie nadają się do seryjnej obróbki części. W wyniku wyposażenia w nowatorskie układy sterowania charakteryzują się wysoką wydajnością.